אוברדרייב – אתר רכב ואופנועים http://www.over-drive.co.il מה שמניע אותך: אתר רכב ואופנועים Mon, 23 Jul 2018 00:42:28 +0000 he-IL hourly 1 http://www.over-drive.co.il/wp-content/uploads/2016/01/cropped-favicon-32x32.png אוברדרייב – אתר רכב ואופנועים http://www.over-drive.co.il 32 32 אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו: נהיגה ראשונה http://www.over-drive.co.il/%d7%90%d7%9c%d7%a4%d7%90-%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%90%d7%95-%d7%a1%d7%98%d7%9c%d7%91%d7%99%d7%95-%d7%a7%d7%95%d7%95%d7%90%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%95-%d7%a0%d7%94%d7%99%d7%92/ Mon, 23 Jul 2018 00:10:15 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18511 אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו הושק בישראל כבר לפני כמה חודשים. בהשקה העולמית לא ביקרו נציגים ישראלים. היא נערכה בדובאי ולמי יש כוח לעלות עכשיו על בגדי טניס ולחפש את מבחוח בשביל נהיגת מבחן בלעדית. למרות ההתחלה הקשה, היבואן המקומי לא הרים ידיים וארגן השקה ישראלית מעבר לימים. במסלול באלוקו, לא פחות. למי שלא שמע או לא […]

הפוסט אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו: נהיגה ראשונה הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו הושק בישראל כבר לפני כמה חודשים. בהשקה העולמית לא ביקרו נציגים ישראלים. היא נערכה בדובאי ולמי יש כוח לעלות עכשיו על בגדי טניס ולחפש את מבחוח בשביל נהיגת מבחן בלעדית.

למרות ההתחלה הקשה, היבואן המקומי לא הרים ידיים וארגן השקה ישראלית מעבר לימים. במסלול באלוקו, לא פחות. למי שלא שמע או לא ידע – באלוקו הוא מסלול הניסוי האייקוני של אלפא רומיאו. הפעילות בו החלה כבר ב-1962 ובתוכו פעלה גם חברת אוטו-דלתה שהכינה מכוניות של אלפא למסלול. מקום עם הרבה מורשת והיסטוריה.

היום באלוקו הוא מתקן ניסוי רחב ידיים של קונצרן פיאט-קרייזלר. יש בו למעלה מ-55 ק"מ של מסלולים שונים אבל המסלול המקורי, מסלול אלפא, הוא המעניין אותנו היום.

 

מה חדש?

תלוי מאיפה מסתכלים. אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו מבוסס על פלטפורמת הג'וליה וזו בשורה מצוינת. הוא חולק איתה גם את המנוע והגיר וזו עוד משהו משמח. למי ששכח מדובר ב-V6 בנפח 2.9 ל' שמציב את שני המגדשים שלו בין גדות הציל' בכדי לשפר את תגובות המצערת. הוא משודך לאותה תיבה אוטומטית בעלת 8 יחסי-העברה של ZF אבל כאן הכוח עובר אל ארבעת הגלגלים.

ההנעה הכפולה של אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו מעבירה 100 אחוז מהמומנט לגלגלים האחוריים לטענת החברה ורק כשצריך היא יכולה להעביר עד 50 אחוז מהכוח אל הגלגלים הקדמיים. יש כאן גם טורק וקטורינג, צמיגים אדירי מידות על חישוקי 20 אינץ' מדהימים ובלמים אדירי קוטר. יש כאן גם מימדים גדולים יותר לכל כיוון ונתון משקל מכובד למדי של 1.83 טון.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו

 

אם זה נשמע לך כבד מגיעים הנתונים הרישמיים וגורמים לך לחשוב שוב. אם זה המיאוץ הקלאסי שהסטלביו משלים תוך 3.8 שניות, המהירות המירבית (283 קמ"ש ב-SUV) או זמן ההקפה בנורבורגרינג 7:51.7 דקות, כל אלו גורמים לך להבין שזו מכונית רצינית למרות המימדים והגובה.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו גבוהה יותר מהג'וליה ביותר מ-25 ס"מ, אבל אלפא עשו הכול בכדי שזה לא יפריע ליכולת שלה. הם דחפו את המנוע הכי רחוק ונמוך שאפשר בתא, מנסים לשמור על מרכז כובד נמוך ומאסה ממורכזת יחסית. יש כאן גם לא מעט חלקי גרבון שאמורים לתרום לעניין הזה. מצד שני, אתה אומר לעצמך, ואני מסכים איתך הנעה כפולה, משקל גבוה, כמה טוב זה כבר יכול להיות בכל הקשור לניהוג והתנהגות.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו

 

איך זה מרגיש?

המפגש הסטאטי לא מלהיב. תנוחת הנהיגה גבוהה מדי לטעמי וההגה לא עולה מספיק גבוה לטעמי. תא הנוסעים מרהיב עם שילוב של אלקנטרה פה והמון קרבון-פייבר שם. אבל אין כאן את התחושה החסונה שיש במתחרות הגרמניות, סביב הקונסולה המרכזית נניח. אבל זה לא ממש מעניין אותי כרגע. הזמן קצר מאוד, יש לנו סיבוב זריז בכבישים שמסביב לבאלוקו ועוד כמה הקפות ספורות על המסלול עצמו, ואני לא עומד לבזבז את הזמן הזה על מישוש משטחי או ספירת מחזיקי כוסות.

כפתור ההנעה שעלה ההגה עושה בדיוק מה שאתה חושב שהוא עושה. מעיר חיה בנביחה נוכחת. המנוע הזה יכול להיות מותקן בתוך מקרר מבחינתי, והוא עדיין יגרום לי לחייך. הביצועים, מהשנייה הראשונה, מצויינים לא פחות. בין הכפרים ועל הישורת הראשית של באלוקו המספרים רצים מהר. הוא מתחיל לייצר כוח רציני מאוד כבר מ-3,000 סל"ד ולא ממשיך לדחוף עד הקו האדום בואך 7,000 סל"ד. כל הטווח הזה אפקטיבי כמו שהוא ווקאלי וגורם לך לרצות לחוות אותו שוב ושוב. המהירות על הצג בהתאם ולאלפא הזו אין שום בעיה לחבוט באיזור ה-250 קמ"ש בקלות ובמהירות. במצבים הדינאמיים השליטה בהעברת ההילוכים מלאה והתיבה של ZF מוכיחה את עצמה כיעילה ושלמה מאוד. החלפות ההילוכים מהירות, יחסי ההעברה מחולקים נכון והזוגיות בין המנוע לתיבה פשוט פורחת.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו

 

הדבר השני שאתה שם לב אליו הוא ההגה. הוא מזכיר מאוד את זה של הג'וליה. זה אומר שההגה של אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו ישיר, מהיר, נטול משקל אבל מרגיש טבעי מאוד. הטרן-אין מצוין באופן לא הגיוני למכונית בגודל ובמשקל הזה. הפידבק לא קיים אבל הנכונות להיכנס לפנייה גבוהה. ההתנהגות מאוזנת מאוד ומעבר לגבולות האחיזה הגבוהים ישנו תת-היגוי עדין ובטוח.

במקום הזה נגמר בד"כ תיאור היכולת של רכבים מהסוג הזה. הרבה מהירות, הרבה אחיזה, יכולת מרשימה שלום וביי. הסיפור של אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו מתחיל שם. כי שם, על הקצה, נפתחת אפשרות למשחק. אפשר לגרום לישבן כאן לפסוע, יותר ויותר, על העברת משקל וגם להחזיק אותו במצב הזה עם דוושת הגז. היא רוצה להתיישר כמובן אבל נותנת לך לחייך קודם. כאילו עם דלק ושני נוסעים אתה לא משליך כאן שני טון לרוחב הפנייה. קריעת האחיזה עשויה להיות פתאומית על אספלט איטלקי משובח, החזרה לא תמיד לינארית, אבל אלוהים אדירים, זה SUV שחושב שהוא הוט-האצ'.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו

 

על המסלול, עם יותר ויותר מהירות ומשחקים הבלמים החלו להעלות ריח. לא הורגש אובדן יכולת, רק צל-צילה של דעיכה בחדות הדוושה. מעבר לזה הבלמים מרשימים מאוד, המהלך שלהם קצר, והם מלאי עוצמה כבר מתחילתו, אבל קל למנן את עוצמת הבלימה והתוצר המתקבל אפקטיבי מאוד.

לא אהבתי בכלל את תכונות הדוושה הימנית במצב דינאמיק ורייס. שם היא מתחדד מאוד, הופכת קצרה וצובעת את העולם בשחור ולבן. או שאין בכלל כוח או שיש את כל הכוח בעולם. גם את תחושת הניתוק מהגלגלים לא אהבתי במיוחד, אבל אפשר להבין את העניין הזה, ב-SUV גובה ומנותק יחסית.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו

 

שורה תחתונה

תרשה לי להתייחס לעניין הדינאמי, כי זו אלפא, וכי זה מה שמעניין אותנו בעיקר. אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו בהחלט נושא בשורה בתוך הסגמנט שלו, לא רק מבחינת ביצועים אבסולטיים, אלא בעיקר בזכות היכולת לגרום לנהג ליהנות ולחייך. אלפא טוענים שזה ה-SUV הקומפקטי המהיר בעולם. נשמע הגיוני, אבל זה באמת לא העניין כאן. העניין כולו זו היכולת של אלפא לייצר מכונית שמצד אחד עונה לדרישות של העולם המודרני ולא מאבדת את הנפש האיטלקית שלה. בעשותה כן, היא הפתיעה אותי, וגרמה לי להאמין, אחרי הרבה שנים, שתעשיית הרכב האיטלקית עדיין לא אמרה את המילה האחרונה.

אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו

נתונים: 2,891 סמ"ק, 510 כ"ס ב-6,500 סל"ד, 61.2 קג"מ ב-2,500 סל"ד, 1,830  ק"ג, 9 ק"מ/ל' (יצרן), מחיר: 750,000 שקלים

 

הפוסט אלפא-רומיאו סטלביו קוואדרופוליו: נהיגה ראשונה הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
פולקסוואגן פולו GTI – פערי דורות http://www.over-drive.co.il/%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%a7%d7%a1%d7%95%d7%95%d7%90%d7%92%d7%9f-%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%95-gti-%d7%a4%d7%a2%d7%a8%d7%99-%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%aa/ Thu, 19 Jul 2018 04:22:40 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18496 פולקסוואגן פולו GTI זורקת אותי לתערוכת הרכב של פאריז ב-2004. שם פולקסווגן התכוננה לחשיפה שהייתה משמעותית במיוחד עבורה. כל חשיפה של רכב חדש משמעותית ליצרן, אבל כשמדובר בהצגת אייקון מוטורי האירוע מקבל מנה כפולה ומכופלת של חשיבות. במקרה שלנו היה מדובר בגולף GTI החדשה לאותה תקופה, זאת שהתבססה על הדור החמישי של הגולף. ופולקסווגן ידעו […]

הפוסט פולקסוואגן פולו GTI – פערי דורות הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
פולקסוואגן פולו GTI זורקת אותי לתערוכת הרכב של פאריז ב-2004. שם פולקסווגן התכוננה לחשיפה שהייתה משמעותית במיוחד עבורה. כל חשיפה של רכב חדש משמעותית ליצרן, אבל כשמדובר בהצגת אייקון מוטורי האירוע מקבל מנה כפולה ומכופלת של חשיבות. במקרה שלנו היה מדובר בגולף GTI החדשה לאותה תקופה, זאת שהתבססה על הדור החמישי של הגולף. ופולקסווגן ידעו שהפעם זה להיות או לחדול אחרי 2 דורות של GTI שזכו לביקורות פושרות למדי הן מעיתונאות הרכב והן מהלקוחות.

לכן, הקונצרן הגרמני לקח את עצמו בידיים והשקיע כבר בשלב הפיתוח של הגולף הרגילה על-מנת שזאת תשמש פלטפורמה מספיק טובה ל-GTI. ואכן, הדור החמישי של ה-GTI זכה לאהדה מצד כולם, כולל בחירה לרכב הספורטיבי של השנה בחלק מהמגזינים וביקורות שהשוו אותו אף לדור האייקוני הראשון.

גם לי יצא לבחון אותו מיד אחרי שנחת בארץ ואני לא יכול לומר שהוא ריגש אותי כמו אחרים בחו״ל. היו לו את כל הכלים להצליח והוא גם הרגיש ככה, זאת אומרת עד שניסית לקחת אותו באמת לקצה שם הוא הרגיש רך מידי וקצת אבוד. אבל זה לא באמת שינה כי את התדמית של ה-GTI הוא החזיר לקדמת הבמה בקטגורית המשפחתיות החמות.

פולקסוואגן פולו GTI
צילום: יולי קיסלוב

 

כל ההקדמה הזאת עלתה לי לראש בעת שבחנתי את פולקסווגן פולו GTI החדשה שבדיוק הושקה בארץ. ויש לכך 2 סיבות עיקריות. הראשונה שלא הצלחתי להימנע מהתחושה שכל מה שקרה לגולף דבק גם באחותה הקטנה. גם היא סבלה מביקורות מאוד פושרות בדורות האחרונים בעיקר בכל הקשור להנאה מנהיגה. פולקסווגן הצהירה שהדור הזה עשה שינוי והוא תוכנן עם יותר מחשבה על חובבי ההגה ולא רק חובבי הכוח (שלא היה חסר בעבר).  יש כאן גם דימיון בין אותה גולף GTI לפולו GTI בכל הפרטים הטכניים, ואיתם נתחיל את המבחן.

 

שווה בשווה

נתחיל מתחת למכסה המנוע. לפולו ולגולף יש מנוע 2.0 ליטר בעל 200 כ״ס, המחובר לתיבה כפולת מצמדים עם 6 יחסי-העברה, נשמע מוכר לא? התאוצה שלה וגם של הגולף ההיא, עומדת על 6.7 שניות ל-100 קמ״ש, ורק המומנט והמהירות הסופית עדיפים במעט בפולו (4 קג״מ ו-4 קמ״ש בהתאמה).

קשה לפעמים להבין איזה הבדל 14 שנים עושות בעולם הרכב, אך פולקסוואגן פולו GTI החדשה ממחישה זאת מעולה. היא תופחת מדור לדור והנוכחי מעמיד את רוחבה על 175 ס״מ, ס״מ בודד מגולף דור 5. גם הגובה (4 ס״מ פחות), בסיס הגלגלים (3 ס״מ פחות), המשקל (8 ק״ג יותר) קרובים למדי ורק מימד האורך מפריד ביניהן (14 ס״מ יותר בגולף).

פולקסוואגן פולו GTI
צילום: יולי קיסלוב

 

ואכן במבט ראשון מבחוץ קשה לזהות שזאת באמת פולקסוואגן פולו GTI. לזכותה אני חייב לציין שהצבע הכחול של רכב המבחן יחד עם הסמלים האדומים המסורתיים של כל גרסת GTI גורמות לה להראות אלגנטית ומאופקת אך עם רמיזות קלות שיש בה משהו מעבר. כמובן גם הפס האדום שחוצה את הגריל הקדמי ואת צמד הפנסים, הטמבון הקדמי העמוק יותר, צמד יציאות המפלט מאחור והספוילר שמעטר את קצה הגג, כולם עוזרים לרמוז שזוהי לא פולו רגילה.

פתיחת הדלת חושפת תא נוסעים הרבה יותר צבעוני וצעיר ממה שהתרגלנו לקבל מהקונצרן. בעיקר השילוב של הפלסטיק האדום לרוחב הדשבורד וריפוד המושבים הצבעוני שמעטר את כל גרסאות ה-GTI של פולקסווגן.

כיוון קליל של המושב וההגה ויצאתי לדרך. המרווח מצוין מלפנים והמושב שהרגיש נוח ותומך בהתחלה התגלה רך מידי בהמשך למי שהתברך בגב סורר. גם תנוחת הנהיגה הרגישה טבעית בעיר התבררה כמעין פשרה למי שגובהו מעל 1.80 מטר, או שהדוושות קרובות מידי או שההגה רחוק מידי (לפחות בכל הקשור לתנוחת נהיגה נכונה).

פולקסוואגן פולו GTI
צילום: יולי קיסלוב

 

מערכת המולטימדיה טובה עם מסך גדול (8 אינץ׳) שמגיב מעולה למגע למעט התוכנה המובנת של היבואן שהרגישה לא שייכת. בדומה לעובדה שתמורת 165,000 שקלים (לגרסת 5 דלתות) הייתי מצפה לפתיחה והתנעה ללא מפתח, מזגן יותר שקט והצורך בכל זאת במובילאיי בהתקנה מקומית?! בטח כשחבילת הבטיחות המקורית כוללת בקרת שיוט אקטיבית שעבדה נהדר מ-0 קמ״ש ועד למהירויות שרלוונטיות לאוטובאן הגרמני.

פולקסוואגן פולו GTI היא אכן שייטת אוטוסטרדות טובה מאוד, והק״מ עוברים תחת גלגליה מהר ובשקט יחסית. בידוד הרעשים טוב למעט רחשים קלים בלבד מאזור המראות והמנוע סובב ב-2,200 סל״ד נמוכים בשיוט ב-120 קמ״ש על כביש 6 בדרך לכבישי הנהיגה בדרום. אפילו בדלק היא סימפטית ובזמן השיוט הציגה נתון של 14.7 קמ״ש.

 

שינוי כיוון

טוב עשתה פולקסווגן שדאגה לצייד גם את פולו GTI במערכת מצבי ניהוג בעלת 4 אפשרויות. ׳אקו׳ מעדן את דוושת הגז ותגובות המנוע והיה נוח מאוד לפקקי תל-אביב, ׳נורמל׳ לשיוט רגוע עד נמרץ, ׳ספורט׳ שמחדד את תגובת המנוע, דוושת הגז, שם את התיבה במצב S (שגורם לה למשוך את ההילוכים לפני החלפתם) ומקשיח את ההגה החשמלי. ויש גם את מצב 'אינדיבידואל׳ שמאפשר לבחור את הטוב מכל העולמות לפי רצונך, וזה המצב המומלץ כשסוף סוף מגיעים לכבישי הנהיגה. כשהכול מכוון למצב ספורט למעט ההגה שנשאר במצב רגיל. שכן מצבו הכבד לא מוסיף לו פידבק כלשהו על מעשיהם של הגלגלים הקדמיים. ההגה שתקן בכל מצב אבל מרגיש טבעי יותר במצב הרגיל, וחד ומדויק במידה מספקת גם כן.

פולקסוואגן פולו GTI
צילום: יולי קיסלוב

 

אני מתחיל לדחוף את פולקסוואגן פולו GTI חזק לפניות ורושם לעצמי שלבלמים יופי של רגש ותחושה למרות שאיבדו מעט מיכולתם לקראת סוף הירידות. המנוע דוחף חזק כבר מסל״ד נמוך, ולמעט השהייה קצרצרה לפני בנית הגדישה יש לו רצועת כוח רחבה שמתחילה ב-2,200 סל״ד ועד 5,000 סל״ד. אפשר להמשיך למשוך אותו עד למנתק ב-6,000 סל״ד (למרות שהתיבה תעלה הילוך באותו הרגע גם במצב ידני) אבל אין תמורה לאותם אלף סל״ד אחרונים. נראה שזה חלק מהפשרה שצריך לעשות עם מגדש טורבו קטן בשביל הזמינות בסל״ד נמוך. התיבה, למעט אותה עצמאות, משתפת פעולה עם תגובה מהירה הן בהעלאה והן בהורדה כולל גז ביניים במצב S או בידני. למנוע סאונד מועצם דרך הרמקולים שנשמע די חביב.

בדיקה קצרה מגלה שלמרות שמדובר ב-GTI הצמיגים הם מישלין פרמסי 3 נטולי יומרות לאחיזה גבוהה ושהיצרן ממליץ על לחץ כמעט אבסורדי של 38 קדימה ו-35 אחורה שמראה כמה חשיבות מקבלת צריכת דלק נמוכה בעולם שלנו היום. תיקון והפחתה של 3 psi קדימה ואחורה וכבר מרגישים שיפור. הפולו נענית הרבה יותר להפניה הראשונית לפניה ונטייה מופחתת לתת-היגוי.

ועדיין משהו לא מתחבר לי. היא עדיין מעדיפה יציבות וביטחון על ריגושים והרפתקאות. אין כמעט הענות מהשלדה לעזיבות גז או ליטופי בלם שיגרמו לה לנענע בישבנה. זה האחרון מרגיש נטוע לחלוטין. ביחס אליו המתלה הקדמי סובל משילוב של קפיצים רכים ובולמים קשיחים שיוצרים מחסור בריסון תחת בלימה או האצה, עודף זוויות גלגול ותחושה לא מספיק הרמונית בין הצירים.

פולקסוואגן פולו GTI
צילום: יולי קיסלוב

 

הפתרון? לנהוג את פולקסוואגן פולו GTI עם רגל שמאל על הברקס – האפשרות ללטף את הבלם ביציאה מהפניות הפחית את הזדקרות המתלה הקדמי ויחד עם הדמיית דיפרנציאל מוגבל החלקה (שהרגיש די שקוף) גרם לפולו הזו להתנהג טוב יותר ולעלות את רמת הביצוע.

 

שורה תחתונה

פולקסוואגן פולו GTI עושה צעד לכיוון הנכון עבור חובבי הנהיגה, אבל פולקסוואגן יכלו לעשות יותר. בעידן ששם צריכת דלק וזיהום אוויר בראש מעייניו גם הגרסאות הספורטיביות סובלות. צמיגים דביקים יותר, דיפרנציאל מוגבל החלקה וכיול מעט עדיף לסרן הקדמי (דברים שניתן לבצע בקלות יחסית, גם בתור אדם מהשורה) והפולו GTI הייתה מרגשת ומבצעת הרבה יותר. מעבר לזה, לאור הגדילה במימדים, גם משפחה צעירה ונמרצת תוכל להנות מהפולו החדשה. יש לה שפע של אבזור ומערכות בטיחות, היא נעימה ביום-יום ובהחלט מהנה בסופ״ש.

פולקסוואגן פולו GTI
צילום: יולי קיסלוב

נתונים: 1,984 סמ"ק, 200 כ"ס מ-4,400 עד ל-6,000 סל"ד, 32 קג"מ מ-1,500 עד ל-4,350 סל"ד, 1,403  ק"ג, 10.7 ק"מ/ל' (מבחן), מחיר: החל ב-165,000 שקלים

הפוסט פולקסוואגן פולו GTI – פערי דורות הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
מבצעים והנחות: דוקאטי חוגגת 25 שנה למונסטר http://www.over-drive.co.il/%d7%9e%d7%91%d7%a6%d7%a2%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%94%d7%a0%d7%97%d7%95%d7%aa-%d7%93%d7%95%d7%a7%d7%90%d7%98%d7%99-%d7%97%d7%95%d7%92%d7%92%d7%aa-25-%d7%a9%d7%a0%d7%94-%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%a1/ Mon, 16 Jul 2018 06:26:25 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18492 דוקאטי מונסטר הוא כנראה האופנוע החשוב ביותר העידן המודרני של דוקאטי. האופנוע שיצא תחת ידיו של מיגל גאלוצ'י היה משהו אחר לגמרי. דוקאטי, עם כל ערכי הליבה המסורתיים של החברה, אבל ערום לחלוטין, מינימליסטי, מהפכני. דוקאטי חוגגים בעולם את הולדת המונסטר וגם בישראל לא שוכחים את האירוע. במהלך חודש יוני בלבד יוצעו הטבות שונות במסגרת […]

הפוסט מבצעים והנחות: דוקאטי חוגגת 25 שנה למונסטר הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
דוקאטי מונסטר הוא כנראה האופנוע החשוב ביותר העידן המודרני של דוקאטי. האופנוע שיצא תחת ידיו של מיגל גאלוצ'י היה משהו אחר לגמרי. דוקאטי, עם כל ערכי הליבה המסורתיים של החברה, אבל ערום לחלוטין, מינימליסטי, מהפכני.

דוקאטי חוגגים בעולם את הולדת המונסטר וגם בישראל לא שוכחים את האירוע. במהלך חודש יוני בלבד יוצעו הטבות שונות במסגרת 25 שנה למונסטר ואלו מפורטות כאן.

רוכשי  דוקאטי מונסטר 797 (גם בגרסת A1) ומונסטר 821 יקבלו אפשרות לבחור אביזרים מקטלוג דוקאטי בשווי 5,000 ש"ח. רוכשי דוקאטי מונסטר 1200 מקבלים הטבה דומה בשווי 7,000 שקלים.

מבצעים והנחות: דוקאטי חוגגת 25 שנה למונסטר

מעבר לאלו מחלקת האופנועים  המשומשים של היבואנית תציע הנחות של עד 15 אחוזים או מימון של 36 תשלומים ללא ריבית. ההטבות והמבצעים האמורים יוצעו לאורך חודש יולי בבית היבואן שברחוב המסגר.

הפוסט מבצעים והנחות: דוקאטי חוגגת 25 שנה למונסטר הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
סוזוקי ג'ימני החדש: עדיין קטן, עדיין קשוח http://www.over-drive.co.il/%d7%a1%d7%95%d7%96%d7%95%d7%a7%d7%99-%d7%92%d7%99%d7%9e%d7%a0%d7%99-%d7%94%d7%97%d7%93%d7%a9-%d7%a2%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9f-%d7%a7%d7%98%d7%9f-%d7%a2%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9f-%d7%a7%d7%a9%d7%95/ Mon, 16 Jul 2018 05:49:07 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18484 החברה מסוזוקי סוף כל סוף הואילו להתעורר ולהציג סוזוקי ג'ימני חדש, דור 4. כבר חלפו להם שני עשורים מאז הדור הקודם ובצירוף מקרים מפתיע (במרכאות כן?) גם חוגג חמישים, אז הרווחנו דגם חדש עם נגיעות עיצוביות שהן הומאז' לדורות עברו. זה מתחיל מהפנסים העגולים בגריל הקדמי המזכירים את הדור הראשון.  ממשיך עם מכסה המנוע והפגוש […]

הפוסט סוזוקי ג'ימני החדש: עדיין קטן, עדיין קשוח הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
החברה מסוזוקי סוף כל סוף הואילו להתעורר ולהציג סוזוקי ג'ימני חדש, דור 4. כבר חלפו להם שני עשורים מאז הדור הקודם ובצירוף מקרים מפתיע (במרכאות כן?) גם חוגג חמישים, אז הרווחנו דגם חדש עם נגיעות עיצוביות שהן הומאז' לדורות עברו.

זה מתחיל מהפנסים העגולים בגריל הקדמי המזכירים את הדור הראשון.  ממשיך עם מכסה המנוע והפגוש האחורי עם הפנסים שקועים – הומאז' לדור השני. זה לא נגמר וגם הדור השלישי קיבל את הכבוד המגיע לו, עם גריל בעל חמשת הפתחים האנכיים. סוזוקי ג'ימיני החדש מיוצר אך ורק בתצורה אחת של 3 דלתות ו-4 מושבים, בניגוד למבחר שהציעו חלק מהדורות הקודמים.

העיצוב הקופסתי זוכה לפגושים, כנפונים ומדרכים בעלי עיצוב מנופח ומסיבי מחומר פלסטי קשיח, להגנה על גוף הג׳ימיני מפני פגעי הטבע. סוזוקי רקחה גם שני צבעים חדשים שפותחו באופן בלעדי עבור הג'ימני החדש: "צהוב קינטי" שנועדה להתבלט במזג-אוויר גרוע, יש גם ירוק ג'ונגל אשר משתלב עם צבעי הטבע והנוף.

סוזוקי ג'ימני החדש

 

מבחינת הממדים נשאר הג'ימני קטן אבל יש שינויים בכל זאת. הדור הרביעי רחב יותר מקודמו ב 4.5 ס״מ וקצר יותר ב-5 ס״מ. בסיס הגלגלים, נשאר זהה.

הצבע השולט בפנים הוא שחור והוא נמצא בכל מקום ולא, אין אופציה לצבע אחר . הדגש הוא פה על פונקציונליות נטולת הסחות דעת. כמו כן, פורסם כי הושקעה מחשבה בעיצוב הפנים וכעת ניתן להפעיל את כל הפונקציות וללחוץ על כל הכפתורים עם כפפות עבודה. למען הקשיחות, הקונסולה המרכזית מצופה בחומר נגד שריטות, שחור כמובן. תא המטען הצטמצם משמעותית מקודמו ל-85 ליטר, מי שצריך יותר יתנחם בכך שהכיסאות האחוריים מתקפלים לתוך הרצפה ומגדילים את הקיבולת ל-377 ליטר.

סוזוקי ג'ימני החדש

 

מנוע 1.3 ליטר הוחלף במנוע 1.5 ליטר אשר קל מקודמו ב15% ומספק יותר מומנט בכל סל״ד. מניין כוחות-הסוס עלה מ-82 ל-102 והמנוע החדש מפיק13.2 קג״מ. זהו שיפור משמעותי, כזה שאומר לג'ימני החדש יהיה הרבה יותר כוח גם אם המהירות המרבית נותרה על 140 קמ"ש.

המנוע החדש ישודך לשתי תיבות אופציונאליות, ידנית עם 5 הילוכים או אוטומטית עם ארבעה יחסי ההעברה. אלו תיבות ותיקות ומוכרות אצל סוזוקי שעברו שינויים והתאמות. הכוח עובר אל תיבת העברה עם האופציונות המוכרות (2H-4H-4L) ויש בשורה נוספת גם כאן עם הפעלה שחזרה לידית מכאנית ולא כפתור מצבים אלקטרוני.

סוזוקי ג'ימני החדש

בסוזוקי מספרים גם על שינויים ושיפורים לשלדת הסולם והסרנים. בכל הקשור לזוויות המרכב הג'ימני החדש מייצר זווית גישה של 37 מעלות (זהה לדור הקודם) ואילו זווית הנטישה שופרה (49 מעלות). מרווח הגחון צמח בשני ס"מ ל-21 ס"מ. גם מידות הגלגלים צמחו מ-16 ל-17 אינץ'. הג'ימני החדש בהחלט מקבל מאיתנו אגודל מורם ואנחנו מצפים בכיליון עיניים להגעתו לישראל לקראת סוף השנה הנוכחית.

 

 

 

הפוסט סוזוקי ג'ימני החדש: עדיין קטן, עדיין קשוח הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ http://www.over-drive.co.il/%d7%a1%d7%95%d7%96%d7%95%d7%a7%d7%99-%d7%95%d7%99-%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%95%d7%9d-650-%d7%90%d7%a8%d7%95%d7%9a-%d7%98%d7%95%d7%95%d7%97-%d7%94%d7%a8%d7%a4%d7%aa%d7%a7%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a9/ Wed, 11 Jul 2018 10:27:37 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18475 אופנוע: סוזוקי וי-סטרום 650  על השעון: 6,465 ק"מ צריכת דלק: 17.3 ק"מ/ל' אירועים מיוחדים: טיפול 6,000, החלפת מצבר עלויות אחזקה: 792 שקלים שורה תחתונה: אין חדש, הסוזוקי ממשיך לצבור ק"מ ביעילות ובנוחות, גם אחרי הטיפול שלושת החודשים הראשונים של סוזוקי וי-סטרום ארוך הטווח שלנו עברו בנעימים. וגם בלי נקודות ציון משמעותיות. הוא מתפקד יעיל ונעים […]

הפוסט סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
אופנוע: סוזוקי וי-סטרום 650  על השעון: 6,465 ק"מ צריכת דלק: 17.3 ק"מ/ל' אירועים מיוחדים: טיפול 6,000, החלפת מצבר עלויות אחזקה: 792 שקלים שורה תחתונה: אין חדש, הסוזוקי ממשיך לצבור ק"מ ביעילות ובנוחות, גם אחרי הטיפול

שלושת החודשים הראשונים של סוזוקי וי-סטרום ארוך הטווח שלנו עברו בנעימים. וגם בלי נקודות ציון משמעותיות. הוא מתפקד יעיל ונעים בדיוק כמו שעשה זאת ביומו הראשון.

במהלך חיים משותפים עם אופנוע, כל אופנוע, מתגלים כל מיני פרטים קטנים, כאלו שלא תמיד שמים לב אליהם ברכיבה קצרה. אחרי 6,000 ק"מ סוזוקי וי-סטרום 650 חושף סודות קטנים, גם אם לא רבים או משמעותיים.

סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ

 

מערכת למניעת דימום מנוע בסל"ד נמוך זו דוגמה מצוינת. אתה לא מודע למערכת הזו אבל היא שם ברקע, לא נותנת לסל"ד ליפול נמוך מדי ומונעת את דימום האופנוע במצבים גבוליים. כשעומדים ברמזור בעמידה, ומשחקים עם המצמד עד לסף שחרור, אפשר להרגיש את המערכת עובדת. בכל אופנוע אחר השילוב להילוך עם אופנוע עומד יתבטא בצניחחת סל"ד. בוי-סטרום המערכת מזהה את המצב ודווקא מעלה את הסל"ד. דברים קטנים.

עוד דבר קטן, לכאורה, הוא ברז כיוונון עומס הקפיץ בבולם האחורי. הגישה אליו קלה מאוד, גם תוך כדי רכיבה וההבדלים שמייצר כל סיבוב של הברז הזה מורגשים בהחלט. עבור המשקל שלי צריך לסובב את בורג הכוונון האמור עד לסופו וההבדל, כאמור, מורגש. במצב הזה המושב פתאום גבוה עבורי אבל ההתנהגות של האופנוע משובחת והבחלט שווה את זה. כיוון עומס קפיץ אחורי הוא בסיס הכרחי בכדי לשמור על גיאומטרית האופנוע תחת משקלו של כל רוכב. זהו פרט חשוב שנהוג להתעלם ממנו ועם ברז הכיוונון של הוי-סטרום הפעולה הזו הופכת פשוטה וקלה מאוד.

סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ

 

סוזוקי וי-סטרום 650 – דיווחים קודמים:

דיווח ראשון – סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך-טווח): הרצה

דיווח שני – סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): טיפול 1,000

דיווח שלישי – סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): יום בחייו

מי שזוכר את הדיווחים האחרונים בוודאי יודע שהבלם הקדמי של סוזוקי וי-סטרום חסר קצת נשיכה ראשונית. לאחר כמה אלפי ק"מ המצב הזה נותר על כנו. עצמת הבלימה הכללית מספקת אבל חסר תגובה במהלך הראשון של המנוף. זה עדיין הדבר היחיד שדורש טיפול באופנוע הזה ואני מקווה שנוכל לנסות אותו עם רפידות אחרות בקרוב.

היות והויסטרום מסרב בתוקף להראות סימני בלאי או הרמת ידיים מכאנית מול ההתעללות הממושכת אין לי כל כך מה לספר לך. אני חושב שבגלל העניין הזה, תת-המודע שלי לקח אחריות. באחת הטיסות האחרונות לחו"ל השארתי את האופנוע בחניון נתב"ג כהרגלי.

נחוש לייצר תקלות, תת המודע שלי, גרם לי להשאיר את הסוויץ' על מצב P. במצב האמור הוי-סטרום כבוי, אך אורות החנייה דולקים גם דולקים. אני באמת לא יודע למה צריך את המצב הזה, שנמצא בסופו של סיבוב המפתח, לאחר נעילת הכידון. זו טעות שקל לעשות וכאמור כוחות נסתרים גרמו לי להותיר את האופנוע כך, במשך שלושה ימים.

סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ

 

כשחזרתי אל האופנוע, מעמיס את הטרולי על המנשא היעיל מאחור, הוא לא באמת הסכים להניע. המצבר נגמר, לחלוטין. ריצה קלה ברחבי קומת הקרקע של החניון בנתב"ג לא העלתה חרס ולא ניצוץ. השעה 5:00 בבוקר ואני די אובד עצות.

מעליות גדולות יש בנתב"ג כאלו שיכולות להכיל עשרות אנשים. הן מכילות בקלות גם רוכב אחד ואת האופנוע נטול המצבר שלו. עולים לקומה השלישית של החניון, בתקווה שהגלישה הארוכה הזו, תקל על הנעת האופנוע.

מדרדר את האופנוע במורד הרמפה הארוכה. סוויץ' פתוח, אופנוע בהילוך, מצמד משוך. משחרר את המצמד והוא נעור לשבריר שנייה וכבה. מנסה את אותו הדבר עם עוד מהירות, הילוך שני, שלישי, קפיצה על הכיסא וכל טריק אחר בספר. כלום. מה עושים עכשיו?

סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ

 

כשהתושייה נגמרת נותר רק לסמוך על טוב ליבם של זרים. ואכן הרכב השלישי שחולף על פני, שמח לעזור. שולף כבלים ואף מציע לי מים קרים – כאילו אני תקוע באמצע הסהרה ולא שני ק"מ מיהוד. בעזרתו של האיש החביב הוי-סטרום ניעור לחיים. אפשר להגיד תודה גדולה ולחזור הביתה.

לאחר ההתנקשות היזומה הזו, הגיע זמנו של האופנוע להיכנס למוסך לטיפול 6,000 ק"מ. זהו טיפול קטן, שעיקרו החלפת שמנים, מעבר על האופנוע ובדיקה כללית. מבחינת הוי-סטרום שלנו החלק המשמעותי יותר היה השטיפה הראשונה שזכה לקבל בחייו. עלות הטיפול עומדת על 792 שקלים עבור כ-2 שעות עבודה, שמן, פילטר שמן, אטם בורג ריקון וחומרים שונים –שטיפה, שימון שרשרת וכו'. המצבר שנפרק לחלוטין הוחלף במסגרת האחריות. וצריך לדייק בעניין הזה – אחריות יצרן לא כוללת מצבר בטח שלא נזק שנגרם באשמת הרוכב. המצבר עצמו נמצא באחריות למשך חצי שנה – ובזכותה הוא הוחלף ללא תשלום.

סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ

 

אחרי הטיפול ממשיך הוי-סטרום 650 להתנהג בדיוק אותו הדבר ומותיר אותנו נטולי טענות אמיתיות מולו. הוא ממשיך להיות אחד האופנועים הכי נכונים לשוק הישראלי. בחודשים הקרובים ננסה למתוח אותו לקצה גבול היכולת, על מסלול המרוצים מצד אחד ובשטח מצד שני. צפו לעדכונים.

הפוסט סוזוקי וי-סטרום 650 (ארוך טווח): הרפתקאות בשדה התעופה וטיפול 6,000 ק"מ הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
הונדה: המכסחת, גרסה 2 http://www.over-drive.co.il/%d7%94%d7%95%d7%a0%d7%93%d7%94-%d7%94%d7%9e%d7%9b%d7%a1%d7%97%d7%aa-%d7%92%d7%a8%d7%a1%d7%94-2/ Mon, 09 Jul 2018 07:21:26 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18465 הונדה מרכזת מאמצים בימים אלו במטרה ברורה – להשיב שיא עולם שנחטף ממנה. השיא האמור הוא שיא מוזר במקצת – מכסחת הדשא המהירה בעולם, כן, כן, הכלי שייעודו המקורי הוא טיפוח גינות במהירות הליכה, עובר שיפורים כבירים במטרה להפוך למפלצת קטנה. כזו שיכולה לכסח דשא במהירות אוטובאן. הונדה קבעה את שיא המהירות למכסחות דשא ב-2014 […]

הפוסט הונדה: המכסחת, גרסה 2 הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
הונדה מרכזת מאמצים בימים אלו במטרה ברורה – להשיב שיא עולם שנחטף ממנה. השיא האמור הוא שיא מוזר במקצת – מכסחת הדשא המהירה בעולם, כן, כן, הכלי שייעודו המקורי הוא טיפוח גינות במהירות הליכה, עובר שיפורים כבירים במטרה להפוך למפלצת קטנה. כזו שיכולה לכסח דשא במהירות אוטובאן.

הונדה קבעה את שיא המהירות למכסחות דשא ב-2014 עם 187 קמ"ש מדודים. את השיא הישן ניפצה חבורת נורבגים מטורפים. למה מטורפים? הם לקחו מכסחת דשא רגילה והתקינו בה V8 אמריקאי ורשמו 216 קמ"ש.

אז מה החבר'ה בהונדה עשו בכדי לקחת את השיא בחזרה?  הם לקחו מנוע וגיר מהונדה CBR1000RR והרכיבו אותו בגוף של מכסחת דשא מתוצרתם. אבל זו לא סתם מכסחת דשא, יש בה חלקים שהודפסו במיוחד במדפסת תלת-ממדית וגם המון חלקים מסיבי-פחם. הכל במטרה לחסוך במשקל.

הונדה: המכסחת, גרסה 2

 

וכן, זו עדיין מכסחת דשא – על מנת לקבוע שיא היא חייבת להוכיח יכולות כיסוח דשא. אז גם להבי מכסחת עשויים סיבי-פחם.

הונדה: המכסחת, גרסה 2

 

אז מה מסדרים לכם 190 כוחות סוס שמועברים דרך שישה הילוכים לגלגלים האחוריים שדוחפים 140 קילוגרמים? תחזיקו חזק! הדבר הקטנטן הזה מגיע מעמידה ל-100 קמ"ש בפחות מ-3 שניות ולא יפסיק לדחוף עד שירשום 240 קמ"ש על השעון לפי הונדה.

הונדה: המכסחת, גרסה 2

 

אנחנו מאמינים להם ויותר מזה, רוצים לראות את המכסחת הזו בייצור סדרתי!

הונדה: המכסחת, גרסה 2

 

הפוסט הונדה: המכסחת, גרסה 2 הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה – שובה של הסופר-GT http://www.over-drive.co.il/%d7%90%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%9f-dbs-%d7%a1%d7%95%d7%a4%d7%a8%d7%9c%d7%92%d7%a8%d7%94-%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%94-%d7%a9%d7%9c-%d7%94%d7%a1%d7%95%d7%a4%d7%a8-gt/ Sun, 08 Jul 2018 09:19:26 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18456 אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה נחשפת באופן רשמי והפרטים בהחלט מעוררי תיאבון. כמו ה-DBS הקודמת יש כאן V12 כפול מגדשים, הנפח עומד על 5.2 ל' ונתוני ההספק והמומנט אדירים – 720 כ"ס ויותר מ-90 קג"מ, בהתאמה. הכוח הזה עובר לגלגלים האחוריים דרך תיבה פלנטרית של ZF עם שמונה יחסי-העברה. כל הטוב הזה מתורגם לביצועים מרשימים עם 3.4 […]

הפוסט אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה – שובה של הסופר-GT הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה נחשפת באופן רשמי והפרטים בהחלט מעוררי תיאבון. כמו ה-DBS הקודמת יש כאן V12 כפול מגדשים, הנפח עומד על 5.2 ל' ונתוני ההספק והמומנט אדירים – 720 כ"ס ויותר מ-90 קג"מ, בהתאמה.

הכוח הזה עובר לגלגלים האחוריים דרך תיבה פלנטרית של ZF עם שמונה יחסי-העברה. כל הטוב הזה מתורגם לביצועים מרשימים עם 3.4 שניות למאוץ הקלאסי ו-340 קמ"ש מרביים.

אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה משתמשת בפלטפורמת האלומיניום של ה-DB11 עם עצמות עצה כפולות מלפנים ומתלה רב-חיבורי מאחור. היא מקבלת גם את בולמי-הזעזועים האדפטיביים של אסטון-מרטין עם אפשרות לבחירה בין שלושה מצבי תפקוד.

אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה

 

בכל הקשור למראה אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה נכנסת תחת ההגדרות העיצוביות החדשות של אסטון. אם עד היום נראו דגמי אסטון כמעט זהים אחד לשני, כעת הם אמורים להיבדל אחד מהשני.

אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה

 

ראינו את זה עם ה-DB11 והואנטאג' ועכשיו זה מקבל ביטוי בעיצוב של ה-DBS סופרלג'רה. העיצוב הזה יודע להיות אפקטיבי גם מבחינה אוירודינמית עם יכולת הצמדה של 180 ק"ג במהירות גבוהה.

אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה

 

אסטון-טוענים שהמכונית הזו מסמנת את החזרה של החברה אל סגמנט הסופר-GT. עם יוקרה מופגנת ונוחות גבוהה מצד אחד עם חבילת ביצועים שלא ניתן להתעלם ממנה מאידך. מסביב למסלול הניסוי של אסטון-מרטין, ה-DBS הגדולה והחזקה מהירה כמו הואנטאג' הקלילה והקטנה בהשוואה.

אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה

 

אנחנו שמחים לראות מכונית כזו, חדשה. עם הפרופורציות הקלאסיות, עם העיצוב המושך עם V12 גדול ומוגדש. בלי דיבורים על היברידיות וחשמל. כן יירבו.

אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה

 

הפוסט אסטון-מרטין DBS סופרלג'רה – שובה של הסופר-GT הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
איירטון סנה – קסדה אחת משומשת וסיפור חיים שלם http://www.over-drive.co.il/%d7%90%d7%99%d7%99%d7%a8%d7%98%d7%95%d7%9f-%d7%a1%d7%a0%d7%94-%d7%a7%d7%a1%d7%93%d7%94-%d7%90%d7%97%d7%aa-%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a9%d7%aa-%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%97%d7%99%d7%99/ Thu, 05 Jul 2018 07:24:13 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18451 את איירטון סנה אין צורך להציג. מי שבכל זאת לא שמע או לא מכיר מוזמן לקום, לקחת את הדברים שלו ולעמוד בפינה. או לקרוא את אחת הכתבות שהתפרסמו אצלנו על אלוהי הנהיגה, האלוף הנצחי, הנהג הכי מרשים שנסע על מסלולי הפורמולה 1. את הקסדה שלו זיהו כולם. העיצוב הייחודי, בהשראת הדגל הברזילאי, משך אליו תשומת […]

הפוסט איירטון סנה – קסדה אחת משומשת וסיפור חיים שלם הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
את איירטון סנה אין צורך להציג. מי שבכל זאת לא שמע או לא מכיר מוזמן לקום, לקחת את הדברים שלו ולעמוד בפינה. או לקרוא את אחת הכתבות שהתפרסמו אצלנו על אלוהי הנהיגה, האלוף הנצחי, הנהג הכי מרשים שנסע על מסלולי הפורמולה 1.

את הקסדה שלו זיהו כולם. העיצוב הייחודי, בהשראת הדגל הברזילאי, משך אליו תשומת לב. אין נהג פורמולה 1 בעידן ההוא, שראה את הצביעה הצהובה הזו במראות שלו, ולא נתקף חיל ורעדה.

אנחנו כותבים לפעמים על דברים שקשורים לסנה ומגיעים למכירה פומבית. ואין כאן חוכמות, השילוב של השם הזה, עם כל פיסה מהעבר, גוררת אחריה מעריצים שמשלמים סכומים אדירים. הקסדה שתועמד למכירה החודש במכירה של בונהמ'ס בגודווד, לא תהיה שונה.

איירטון סנה - קסדה אחת משומשת וסיפור חיים שלם
בתמונה הראשית הקסדה עומדת למכירה. בתמונה הזו סנה בברזיל 1994

 

הקסדה המדוברת, מתוצרת בל, נלבשה על ידי איירטון סנה במבחני טרום עונת 2004. סנה נוהג בוויליאמס-רנו בפול-ריקארד. בוחן את המכונית שתשים קץ לחייו. הקסדה הזו, שמגיעה עם התיק של בל וגם עם תעודת אותנטיות, צפויה להימכר בכ-90,000 דולר במכירה הפומבית האמורה. הרבה כסף לקסדה משומשת, פרוטות אם חושבים מי חבש אותה ומתי.

חדי העין יוכלו להבחין שהקסדה האמורה שונה במבנה שלה מהקסדות איתן סנה נהג להתחרות. מהנתונים שמוסר בית המכירות לא ניתן להבין אם זה דגם שנוסה על ידו באופן חד-פעמי. במירוץ הראשון של העונה הארורה הזו, בברזיל, הוא נראה לובש את הקסדה הקונבנציונאלית והמוכרת שלו. כך שעושה רושם, שהקסדה העומדת למכירה, נדירה ומקבלת על כך, כמה נקודות נוספות.

הפוסט איירטון סנה – קסדה אחת משומשת וסיפור חיים שלם הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
ניסאן GTR – הגרסה האולטימטיבית http://www.over-drive.co.il/%d7%a0%d7%99%d7%a1%d7%90%d7%9f-gtr-%d7%94%d7%92%d7%a8%d7%a1%d7%94-%d7%94%d7%90%d7%95%d7%9c%d7%98%d7%99%d7%9e%d7%98%d7%99%d7%91%d7%99%d7%aa/ Mon, 02 Jul 2018 22:53:37 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18446 ניסאן חוגגת 50 שנה לשושלת מכוניות הספורט שלה ולכבוד המאורע מציגה אבטיפוס ייחודי על בסיס ניסאן GTR ניסמו. לצורך בניית האבטיפוס, הצטרפה לחגיגה סדנת איטלדיזיין, שחוגגת גם היא 50 שנות קיום בימים אלו. התוצאה, מרתקת לא פחות. אולי לא יפה במונחים קלאסיים אבל בהחלט לוקחת את הקונספט של ניסאן GTR עד הסוף. העיצוב המקובל מקבל […]

הפוסט ניסאן GTR – הגרסה האולטימטיבית הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
ניסאן חוגגת 50 שנה לשושלת מכוניות הספורט שלה ולכבוד המאורע מציגה אבטיפוס ייחודי על בסיס ניסאן GTR ניסמו. לצורך בניית האבטיפוס, הצטרפה לחגיגה סדנת איטלדיזיין, שחוגגת גם היא 50 שנות קיום בימים אלו.

התוצאה, מרתקת לא פחות. אולי לא יפה במונחים קלאסיים אבל בהחלט לוקחת את הקונספט של ניסאן GTR עד הסוף. העיצוב המקובל מקבל דחיפה נוספת לכיוון מחוזות הקופה הקלאסיים עם גג שקוצץ ב-54 מ"מ שגורם לחלון האחורי לנטות בזווית כהה יותר. המכונית הצבועה באפור מקבלת גם דגשים מוזהבים, כנף שונה, פנסים אחוריים צפים ועוד שינויים לעיצוב.

תא הנוסעים עוצב מחדש גם הוא. מסך המידע המוכר של ניסאן GTR נעדר מכאן והכול טובל באלקנטרה כהה, סיבי-פחמן בשתי רמות גימור שונות ועוד פריטים בזהב. התוצאה אלגנטית בהרבה מזו של הגרסה הסדרתית ופשוט מנגנת על המיתרים של כל חובב רכב.

 

אבל זהו לא תרגיל עיצובי בלבד. מתחת למכסה המנוע יש את אותו V6 בנפח 3.8 ל' המוכר אבל בניסמו נתנו לו טיפול שונה. אמרנו ה-GTR האולטימטיבית לא? ניסמו הרכיבו כאן שני מגדשים גדולים יותר (מגרסת מירוצי ה-GT3), החליפו אינטרקולרים וחיזקו כל מה שאפשר במנוע. הם גם הגדילו את המזרקים והחליפו את גלי-הזיזים, שלא תגידו שחסכו כאן במשהו.

ניסאן GTR

 

התוצאה? 710 כ"ס ב-7,100 סל"ד ו-79.3 קג"מ בין 3,600 ל-5,600 סל"ד. כמובן, שבכדי להתמודד עם נתון המומנט הזה חוזקה תיבת ההילוכים וכל מערכת העברת הכוח. הסיכוי לייצור סדרתי נראה קלוש, אבל אולי אב הטיפוס הזה רומז משהו לגבי ה-GTR הבאה. בכל מקרה מזל טוב, לניסאן  ולאיטלדיזיין.

ניסאן GTR

הפוסט ניסאן GTR – הגרסה האולטימטיבית הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
שיא חדש: פורשה 919 קובעת 5:19.55 דקות בנורבורגרינג http://www.over-drive.co.il/%d7%a9%d7%99%d7%90-%d7%97%d7%93%d7%a9-%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%a9%d7%94-919-%d7%a7%d7%95%d7%91%d7%a2%d7%aa-51955-%d7%93%d7%a7%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%a8%d7%99/ Fri, 29 Jun 2018 20:28:56 +0000 http://www.over-drive.co.il/?p=18432 "עבורי סטפן בלוף נשאר ענק", אמר טימו ברנרד אחרי שהוא ופורשה 919 איבו שברו את השיא להקפה של הנורבורגרינג. "היום, הכבוד שאני רוכש להישג שלו עם הטכנולוגיה שהייתה קיימת אז, התעצם אפילו יותר". וזה לטעמי הסיפור האמיתי כאן. השיא החדש מדהים, והוא רק גורם לשיא של בלוף וה-956 להדהד חזק וברור יותר. לפני 35 שנה, […]

הפוסט שיא חדש: פורשה 919 קובעת 5:19.55 דקות בנורבורגרינג הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>
"עבורי סטפן בלוף נשאר ענק", אמר טימו ברנרד אחרי שהוא ופורשה 919 איבו שברו את השיא להקפה של הנורבורגרינג. "היום, הכבוד שאני רוכש להישג שלו עם הטכנולוגיה שהייתה קיימת אז, התעצם אפילו יותר". וזה לטעמי הסיפור האמיתי כאן. השיא החדש מדהים, והוא רק גורם לשיא של בלוף וה-956 להדהד חזק וברור יותר.

לפני 35 שנה, באימון למירוץ ה-1000 ק"מ של נורבורגרינג 1983, נכנס סטפן בלוף לפורשה 956 שלו והקיף את הנורדשלייפה תוך 6:11.13 דקות. בלי עזרי נהיגה מתוכחמים במכונית עם 620 כ"ס שנסמכה בעיקר על אווירודינמיקה ושימוש באפקט קרקעי, קבע בלוף שיא שאף-אחד לא יכול היה לשבור.

לאורך השנים נכנסו מכוניות עם פוטנציאל קביעת שיא חדש לנורבורגרינג, כולל מכוניות פורמולה 1. אבל אף אחת מהן לא עשתה זאת, בעיקר בגלל שההקפות האמורות היו הקפות ראווה ולא באמת ניסיונות שבירת שיא. זה היה עניין של זמן עד שמישהו יחליט לפרק את השיא של בלוף, ואם יש חברה שראוי שתעשה את זה, זו חייבת להיות פורשה. קשה להגיד שהופתענו. כל העולם ידע שפורשה תלך על זה וחיכה. ליחשושים גרסו שהם יצליחו לקבוע הקפה מהירה, מאוד, מתחת לחמש דקות.

 

אז אתמול הבוקר (שישי), נכנס טימו ברנרד לפורשה 919 ועצר את שעון העצר על 5:19.55 דקות, מגלח כמעט דקה מהשיא ההיסטורי. ברנרד מכיר את המסלול הזה טוב. טוב מאוד אפילו. הוא ניצח כאן חמש פעמים את מירוץ 24 השעות של נורבורגרינג. הוא מכיר טוב גם את ה-919 איתה לקח את אליפות ה-WEC בשנה שעברה. הם גם נצחו ביחד, פעמיים, בלה-מאן.

שיא חדש: פורשה 919 קובעת 5:19.55 דקות בנורבורגרינג
אלופה יוצאת, אלופה נכנסת

 

אחרי שפרשה מאליפות ה-WEC פורשה הסירה את כל מגבלות ההומולוגציה לתוכן נוצרה ה-919. גרסת האיבו האמורה מוציאה יותר הספק ממנוע ה-V4 המוגדש שמניע את הגלגלים האחוריים. יחד עם המנוע החשמלי (שמזיז את הגלגלים הקדמיים) הגרסה הזו של ה-919 מוציאה 1,160 כ"ס.

שיא חדש: פורשה 919 קובעת 5:19.55 דקות בנורבורגרינג

 

פורשה גם הסירו חלקים רבים (אביזרי תאורה, מגבהים הידראולים ועוד) בכדי לגלח 39 ק"ג ולהציב את מחט המשקל על 849 ק"ג. משוחררים מהגבלות, מהנדסי פורשה נתנו דרור גם לעזרים האווירודינמיים, אלו גם צמחו במידות וגם הפכו אקטיביים, מוסיפים 55 אחוז ליכולת ההצמדה.

שיא חדש: פורשה 919 קובעת 5:19.55 דקות בנורבורגרינג

 

כל הנתונים המרשימים האלו, אדם ומכונה, חברו לכדי שיא אחד מושלם. ברנרד שמר על מהירות ממוצעת 233.8 קמ"ש מסביב לגהינום הירוק, מבלה לא מעט זמן מעל 300 קמ"ש לאורך ההקפה ורושם 369.4 קמ"ש מירביים. וכן, יש גם עזרים אלקטרונים בדמות בקרת משיכה, הנעה כפולה חלקית וחלוקה שוטפת של המומנט בין הגלגלים וגם בלמים על חוט נוספו לכבוד המאורע. כל אלו עזרו לקבוע את השיא המרשים הזה. רף חדש לא נתפס.

הפוסט שיא חדש: פורשה 919 קובעת 5:19.55 דקות בנורבורגרינג הופיע ראשון באוברדרייב - אתר רכב ואופנועים

]]>